Draselná hnojiva

Draselná sůl

Hnojivo obsahuje vodorozpustný draslík bez dalších balastních příměsí. Obsah chlóru se pohybuje kolem 40%. Používá se k základnímu hnojení a přednostně na půdách náchylných ke kornatění. V podstatě technická sůl – chlorid draselný – s obsahem 60 % oxidu draselného. Je tvořena krystalky nebo granulovaná v barvě bílé, bílošedé nebo načervenalé. Sypaná hmotnost 1030 kg/m3, sypný úhel 38o

Korn – Kali

Korn je draselno-hořečnaté hnojivo chloridového typu, v granulované nebo práškové formě určené k základnímu hnojení na lehčích a středních půdách, kde obsažený podíl hořčíku postačuje k pokrytí jeho potřeby. Obsah draslíku 40% ve formě chloridu a 6% hořčíku v síranové formě jako kieserit. Hnojivo je pro létající hmyz, jako jsou včely relativně neškodné. Nesmí být však aplikováno v blízkosti stanovišť včelstev v době letu včel, pokud by je vzhledem ke směru větru mohlo ohrozit. Korn obsahuje důležité prvky jako je sodík 3% a síra 4%.

Síran draselný

Ve své podstatě technický síran draselný, vysoce kvalitní jednosložkové draselné hnojivo s minimem chlóru i obsahem síry. Používá se k přihnojování rostlin citlivých na chlór nebo pro výrobu vícesložkových hnojiv bezchloridového typu. Vhodný na brambory, zeleniny, chmelnice, tabák, vinnou révu a okrasné rostliny. Pro skladování platí bez výjimky ČSN 465 750.

 Máte zájem o draselná hnojiva? Kontaktujte nás.

Kontakt